Olet täällä: Etusivu Lukijoilta Uutistekstit Kuljun Kartanon yöllinen mellastus
Kiinnostuksen kohteita
chili geokätköily kirjoittaminen lukeminen matkailu puukot vanhat autot
Näytä enemmän Näytä vähemmän
 
Sivun toiminnot

Kuljun Kartanon yöllinen mellastus

Koko menneen helteisen kesän olemme me Kuljun Kartanon lähiväki saaneet "nauttia" yöllisistä ralliautoilijoista ja muista äänekkäistä motoristeista. He aloittavat pahimmat pärinänsä yleensä noin klo 4 aamuyöstä. Ja olettaisin, että juuri Kartanon parkkipaikalla tätä huvia harrastetaan, ääni ja kuminjäljet parkkipaikan asfaltilla puoltavat oletusta. Itse asun noin kilometri linnuntietä kyseiseltä paikalta, mutta yöllä melu kuuluu kuin omalta pihalta!
Ihmettelen suuresti, miten kukaan ei asiaan ole puuttunut - ei lähempänäkään asuvat, saatikka Kartanon väki (asuuko siellä joku?).
Pärisijät tulevat myös Rauhalantien urheilukentälle pilaamaan tasoitetut kentät! Ja moottoripyörä kiihdytetään hetkessä sellaiseen vauhtiin, että poliisi ottaisi kortin pois - jos joskus olisi paikalla...
Eikö kukaan saisi edes valokuvaa näistä huligaaneista, jos poliisi ei ehdi paikalle?

Sijainti:

Ilmoita asiattomasta sisällöstä

Kuljun mellastus

Kirjoittanut: Nalle - keskiviikko 15. syyskuuta 2010, 10.56
Pieni tarkennus. Asia on varmasti tärkeä, mutta ei sekoiteta tähän rallia (ralliautoilua), jota harrastetaan luvan kanssa suljetuilla alueilla ja teillä. Myös motoristin miellän enemmän rehdiksi moottoripyöräharrastajaksi ja moottoripyörällä matkailevaksi, kuin jutun kuvaamaksi hulinaporukaksi.

asunnon lämpö

Kirjoittanut: juha salonen - tiistai 12. lokakuuta 2010, 12.06
Jos sirkkavuori tarjoaa villasukkia asunnon kylmään vetoisuuteen,hinta laatu suhde ei ole kohdallaan????

Kuljun Kartanon yöllinen mellastus

Kirjoittanut: ms - torstai 14. lokakuuta 2010, 18.46
Poliisi käy melko usein kartanon pihalla pyörähtämässä, mutta se ei tunnu kaahareita haittaavan

Kuljun mellastus

Kirjoittanut: Biker - maanantai 14. helmikuuta 2011, 21.49
Ahdasmielistä porukkaa, parempi se kai tyhjällä parkkiksella on "päristellä" kun sillon kun kulju on auki. Vois olla ihmisillä ihmeteltävää kun minä tulisin 900cc pyörällä 100km/h parkkiksen läpi keulien, saatika sit autolla oven kahva edellä. Ja muuten, jos kirjoittaja asuu n. kilometrin päässä (oletettavasti vielä metsää välissä), niin ihmettelen että miten meteli voi kuulua niin kauas niin selvästi. Taitaa asua teltassa...

Kulju

Kirjoittanut: M.M - keskiviikko 16. maaliskuuta 2011, 12.13
Kyllä siellä taas on ruikuttaja kirjoittamassa. Kärsi äläkä ruikuta. Keskity omiinasioihisi tai pakkaa kamelisi ja muuta kauas pois! Nuoriso on nuorisoa ja tulee aina olemaan. Perhanan kyttääjät ja valittajaruikuttajat!!!!!!

kuljun termiitit

Kirjoittanut: järjestys olla pitää - sunnuntai 03. huhtikuuta 2011, 12.47
Kyllä huligaaneillekin järjestyksestä saa huomauttaa.
Yleensä huligasanit vastaavat niin kuin edellinenkin kirjoittaja haistallen, kun ei ole saanut mionkäänlaista koti kasvatusta.

kuljun kartanon yöllinen mellastus

Kirjoittanut: pekka koskinen - keskiviikko 06. huhtikuuta 2011, 17.13
Eikös siellä joku alaikäinen viime kesänä kolaroinut varastetulla mopolla auton kanssa, kuinkahan siinä kävi?

Meteli

Kirjoittanut: joppeli - torstai 21. huhtikuuta 2011, 12.00
Samaa mieltä. Itse asun puolen kilsan päässä ja kuminpolttoäänet kyllä kuuluu sisälle asti. Jos vielä tänä kesänä jatkuu niin päräytän itekkin joku kerta paikalle ja pistän niitä pataan tai otan sitten itekin kuokkaan. Ihan sama kunhan häipyvät.

kartanon mellastukset

Kirjoittanut: jorma raitalaakso - lauantai 23. huhtikuuta 2011, 13.18
Kuvastaa Lempäälän lehden etusivun tasoa.
Viime kesän mellastuksista vielä puhutaan.!!!
Lisää kommentti

Voit lisätä kommentin täyttämällä alla olevan lomakkeen. Mitään muotoilumahdollisuuksia ei ole.

Pakollinen tieto
Kirjoita nimesi.
(Pakollinen)
(Pakollinen)
(Pakollinen)
Kirjoita kenttään oikeanpuoleisessa laatikossa olevat kirjaimet. Tällä estetään sivuston automaattinen väärinkäyttö.
Captcha
Ohjeita

Muista toimia verkossa vastuullisesti ja rakentavasti

Suomen lait ovat voimassa myös verkossa. Viestinnän vapauteen liittyy aina myös vastuu. Älä siis kirjoita verkossa herjaavasti tai loukkaavasti mitään sellaista, jota et muussa yhteydessä olisi valmis esittämään.
Verkkopalveluumme aineiston kirjoittaja/lähettäjä vastaa itse siitä, että hänen tekstinsä on lakien ja hyvien tapojen mukaista. Ongelmatilanteissa kirjoittaja on Suomen lain mukaisesti rikos- ja vahingonkorvausoikeudellisessa vastuussa kirjoitustensa sisällöstä. Lue käyttöehdot.

Tee oma lukijan uutinen

Onko sinulla hyvä uutinen, jonka haluaisit julkaista? Jos on, niin toimi seuraavasti. Täytä huolellisesti 'Tee oma uutinen' -sivun uutislomake ja lähetä se. Uutisesi julkaistaan verkkopalvelussa Lukijoilta -osiossa.
Kannattaa lähettää myös kuva. Osa lukijoiden lähettämistä kuvista ja jutuista julkaistaan myös paperilehdessä. Hyvästä lehdessä julkaistusta uutiskuvasta maksamme jopa 80 euron palkkion. Saadaksesi mahdollisen kuvapalkkion, täytä lomakkeeseen myös nimesi ja puhelinnumerosi. Ne jäävät vain toimituksen tietoon.

Lähetä kännykkäkuva tai -video

Ota mielenkiintoinen uutiskuva tai videoklippi kännykälläsi ja lähetä se MMS-viestinä numeroon 173 172. Kuvasi/videosi julkaistaan verkkopalvelussa Lukijoilta -osiossa. 
Osa lukijoiden lähettämistä kuvista ja jutuista julkaistaan myös paperilehdessä. Hyvästä lehdessä julkaistusta uutiskuvasta maksamme jopa 80 euron palkkion.
Kirjoita viestitekstin alkuun tunnus UUTINEN LVS (välilyönti), ja sen jälkeen teksti, missä kerrot, mitä kuvassa/videossa tapahtuu, missä olet ottanut sen sekä oma nimesi. Viestin hinta on 0,50 euroa.

Esimerkiksi MMS-viestistä: (MMS viestin aihe-kentän sisältöä ei siirretä, vain viestin sisältö siirtyy)
UUTINEN LVS Ottelun tehokkain oli Pekka Iskijä, joka kuvassa lyö pallon vastustajan kenttään. Voittotunnelmat hallilta kuvasi Veikko.
(muista laittaa kuva tai video viestin mukaan)

Lähetä tekstari

Kirjoita mielipide, uutinen tai kommentti ja lähetä se tekstiviestinä numeroon 173 172.  Tekstarisi julkaistaan verkkopalvelussa Lukijoilta -osiossa. Parhaat tekstarit julkaistaan myös paperilehdessä. 
Kirjoita viestitekstin alkuun tunnus TEKSTARI LVS (välilyönti), ja sen jälkeen teksti. Viestin hinta on 0,25 euroa.

Esimerkiksi tekstiviestistä:
TEKSTARI LVS Tehkää hyvät ihmiset ne lumityöt roskisten edestä! T: Roskakuskinne

Palvelu toimii Soneran, Elisan, Kolumbuksen, Saunalahden, Tele Finlandin ja DNA:n liittymillä. 

Keskustelussa nyt
» Kakkosta silmään 05.02.2012
» Auraajalle tiedoksi 01.02.2012
» miksi maksaa 30.01.2012
Blogeissa nyt
Kaikki...
Blogeissa nyt
Kaikki...